iğneli epilasyon

 iğneli epilasyon

Yüz - Vücut

Vücuttaki istenmeyen tüylerin köklerini iğne yardımı ile elektrik akımı kullanılarak yok edilmesi işlemidir. İşlemin etkisi kalıcıdır.

1 Dakika


İğneli epilasyon; lazer epilasyon cihazlarının etki etmediği, çok açık renkli, beyaz ya da kızıl tüylerde de etkili olan, kalıcı bir epilasyon işlemidir. İğneli epilasyonda her kıl tek tek kökünden alınır. Kıl köküne çok ince ve steril bir iğne ile elektrik akımı gönderilerek kıl kökü yok edilir. Bu uygulama sonunda kılın yeniden büyümesini önleyerek, kılların kalıcı olarak yok edilmesini sağlar. Elektrik akımı doğrudan kıl köküne gönderildiği için çevredeki cilde zarar vermeden, sadece kıl köküne etki eder. 
Vücuttaki tüm kıllara uygulanabildiği gibi genellikle yüz bölgesindeki kılları yok etmek için tercih edilir. Ayrıca dövme ya da doğum lekelerinin olduğu alanlar için uygundur.

Elektro Epilasyon nedir?

Elektro epilasyonu, en etkili epilasyon türü olarak tanımlayabiliriz. Çünkü sarı, beyaz ve yüz bölgesi dahil olmak üzere ince tüylerde de etkilidir. Bu nedenle, lazer epilasyondan istediği sonucu alamayanlar ve daha etkili bir sonuç isteyenler için son derece ideal bir seçenektir. Elektro epilasyon, kişiye özel kullanılan steril iğnelerle kıl folikülüne girilerek elektrik akımı verilmesi ve bu yolla kıl kökünün yakılması esasına dayanır. Yakılan kıl kökleri cımbız aracılığı ile deriden kolaylıkla uzaklaştırılır.

Elektro epilasyon ağrılı bir işlem midir?

Kıl köklerinin yakılması ve kılların tek tek çekilmesi sürecinde bir miktar acı hissedilebileceğini belirtmemiz gerekiyor, fakat bu hissin acı eşiğine göre herkeste farklı olacağını da göz ardı etmemenizi öneririz. Daha önce iğneli epilasyon işlemi sırasında çok fazla acı duyduğunu ya da hiçbir şey hissetmediğini belirten kişilerin sizinle aynı acı eşiğine sahip olmadıklarının bilincinde olmanızda yarar var. Ayrıca kıl kökünün türüne göre akım seviyesi ayarlandığı için, ince tüylerde daha hafif, kalın tüylerde bir miktar daha fazla hissiyat olacaktır. Tüm bunlar göz önüne alındığında, pürüzsüz bir cilt ve tüysüz bir görünüm elde edeceğinizi düşündüğünüzde, yaşadığınız hissiyatın buna değeceğine emin olabilirsiniz.

Beauty Club İstanbul’da son derece hijyenik bir ortamda, kişiye özel steril iğnelerle ve işin gerçek uzmanlarıyla elektro epilasyon hizmeti sunmaktayız.

Randevu Al