Sözleşmeler

Garanti ve İade Koşulları

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler aşağıdaki şekildedir:

Satın aldığınız her ürünü siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ürün hasarlı olmasa dahi iade talebinizi yazılı olarak bize iletebilir ve ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde Göztepe Mahallesi 2384 Sokak Abdullah Bey İş Merkezi Kat:3 Bağcılar/İstanbul adresine geri göndererek iade edebilirsiniz.  

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış haliyle, sipariş numarası ile geri göndermeniz gerekmektedir.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Ambalajı açılmış, kullanılmış veya tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Satın aldığınız üründe ya da ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir. Ürünün faturası veya sevk irsaliyesi ile gönderilmemişse ya da eksik ise iade kabul edilmez. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

ÜRÜNÜ TESLİM ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Teslim aldığınız ürünün sipariş şartlarına ve belirtilen ürün durumuna uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 

ÜRÜN KARGODAN EKSİK ÇIKARSA

Teslim aldığınız ürünlerin kargodan eksik çıkması durumunda info@beautyclub.com.tr adresimize sipariş numaranızı veya irsaliye numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz 0212 252 9370 numaralı telefondan yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

 

TESLİMATLA İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

 

Sıfır Ürünler’de Geçerli Olan Şartlar

Gönderilen kolinizde / paketinizde herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık ya da paket ağzının açık olması gibi normal olmayan bir durum varsa lütfen gönderiyi teslim almayınız. Kargo yetkilisi tutanak hazırlayarak kolinizi / paketinizi bize geri gönderecek ve gerekli işlem yapılacaktır. Kargo yetkilisinin tanıklığında, teslim anında hazırlanan bu tutanaklar, hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Koli / paketinizi açtıktan sonra siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve / veya hasarlı olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen bize haber veriniz. Siparişinizdeki ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayınız.

 

Açık Kutu ve Ambalaj Sorunlu Ürünlerde Geçerli Olan Şartlar

Gönderilen kolinizde / paketinizde ürünü satın alırken onayladığınız Ürün Durum Bilgisi’nde belirtildiği gibi herhangi bir hasar, eziklik olabileceği gibi ürün orijinal ambalajında teslim edilmeyebilir. Ürününüz her durumda kapalı paket içerisinde size teslim edilecektir. Gönderilen kolinizde / paketinizde herhangi bir ıslaklık ya da paket ağzının açık olması gibi bir durum varsa lütfen gönderiyi teslim almayınız. Kargo yetkilisi tutanak hazırlayarak koliniz / paketiniz ile birlikte gelen irsaliyeli faturanın üzerindeki tedarikçi adresine geri gönderecek ve gerekli işlem yapılacaktır. Kargo yetkilisinin tanıklığında, teslim anında hazırlanan bu tutanaklar hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kolinizi / paketinizi açtıktan sonra  ürünü satın alırken onayladığınız Ürün Durum Bilgisi’nde belirtilenin aksi bir durumla karşılaşırsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen bize haber veriniz.

İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) veya irsaliye faturasını ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürünü https://www.beautyclub.com.tr ile anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile geri göndermeniz gerekmektedir. Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır. Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme "iade birimimiz" tarafından yapılır, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Sorunlu olduğuna kanaat getirilen ürünler gerekli durumlarda markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya teste gönderilir ve iade onayı buradan gelen karara dayanarak verilir. Buradan gelen karar şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında sistemimize kayıtlı e-posta adresinize onay e-postası gelir ve iade bedeli otomatik olarak ödeme yaptığınız kredi kartınıza / hesabınıza yatırılır.

 

İADENİZ ONAYLANDIKTAN SONRA

İadenizin onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisini e-posta ile bildiriyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartınıza yapılan geri ödemenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilir. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, beautyclub.com.tr bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

AYIPLI ÜRÜN NEDİR?

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.

 

AYIPLI ÜRÜNLERİN İADE SÜRECİ

Tüketici, malın teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız olanı ile değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. beautyclub.com.tr’dan  satın aldığınız tüm ürünler distribütör veya ithalatçı firmanın garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç otuz gün içerisinde yazılı olarak beautyclub.com.tr’a bildiriniz. (Ürüne ilişkin garanti belgesi ve tanıtma ve kullanma kılavuzunu inceleyiniz.)

Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile beautyclub.com.tr‘a ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:

Ayıplı olduğu gerekçesi ile beautyclub.com.tr’a ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç yedi iş günü içerisinde işleme alınmaktadır. Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir. Ürün ile ilgili hata tespit edilmesi, ürünün belirgin bir hatasının mevcut bulunması halinde ürün sorumluları tarafından test edilmektedir.


AYIPLI OLDUĞU GEREKÇESİYLE PETHEPSİ.COM’A GÖNDERİLECEK ÜRÜNÜN TAŞIMASI GEREKLİ ŞARTLAR

Fatura veya irsaliye eksiksiz  olarak gönderilmelidir. Üründeki arıza veya sorun bir dilekçe ile net bir şekilde anlatılmalıdır. Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürün, beautyclub.com.tr’un çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Teslimat tarihinden itibaren ilk 14(ondört) gün içerisinde tarafımıza ulaştırılan ürünlere ait kargo ücreti beautyclub.com.tr tarafından karşılanacaktır.

 

Ürün Garantisi
 Sitemizdeki her ürün, üretici firmanın garantisi altındadır. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda size gönderilen ürün faturası ile bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

 

Son Güncelleme Tarihi: 2021-08-17 17:52:03

Randevu Al